23. apríla 2018

Asociácia výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd podporí pitným režimom Európske mesto športu 2018 Nitra

Avnn1

Po Banskej Bystrici, ktorá minulý rok bola nositeľom titulu Európske mesto športu 2017, sa Európskym mestom športu 2018 stala Nitra. Rok nabitý športovými podujatiami otvoril priestor na spoluprácu aj s partnermi z externého prostredia. A keďže dôležitou súčasťou pohybu a fyzickej aktivity je aj správny pitný režim, európsky titul sa rozhodla podporiť aj Asociácia výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd (AVNM). Nápoje a minerálne vody  dodajú energiu a potrebné množstvo minerálov nevyhnutných pri športovom výkone počas celého roka.

Asociácia výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd na Slovensku dlhodobo podporuje aktívny a zdravý životný štýl, ktoré komunikuje prostredníctvom Iniciatívy Všetko s mierou. Spoločne s odborníkmi na výživu, lekármi a profesionálnymi trénermi informuje verejnosť o pozitívnych účinkoch pravidelného pohybu, rovnováhe medzi príjmom a výdajom energie a správnej hydratácii. Minulý rok bola partnerom Banskej Bystrice a pitným režimom podporila stovky podujatí. „Po skvelej spolupráci a pozitívnej odozve verejnosti v Banskej Bystrici, sme sa rozhodli spolupracovať aj s Nitrou. Nestáva sa často, aby titul Európskeho mesta športu získalo trikrát za sebou mesto na Slovensku. To nám dáva nádej, že rozvoj športu je na dobrej ceste a zdravý životný štýl oslovuje čoraz širšiu časť populácie. Navyše myšlienka Európskeho mesta športu je nám blízka, pretože sa netýka len profesionálnych športovcov, ale snaží sa zapojiť širokú verejnosť do športových aktivít ,“ hovorí Lucia Morvai, výkonná riaditeľka AVNM.

O pitný režim od Asociácie môžu požiadať športové kluby a takisto usporiadatelia športových podujatí počas celého roka.

 „Európske mesto športu a aktivity uskutočňované v meste Nitra v roku 2018 si vyžadujú podporu obyvateľstva, ale aj spoluprácu partnerov. Som rád, že po skúsenostiach v Banskej Bystrici sa našim partnerom stane Asociácia výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd a teším sa na spoluprácu a ich účasť na podujatiach EMŠ v našom meste,“ hovorí primátor Nitry Jozef Dvonč.

Received 10216762835412034
Received 10216762835412034

Prvým podporeným podujatím sa stala fitnes súťaž detí, ktorá sa uskutočnila dňa 22.4.2018 v hale SPU v Nitre. Organizátorom podujatia bol nitriansky klub GymGol klub Nitra. Podujatia sa zúčastnilo cez 100 športujúcich detí, ktoré mali zabezpečený pitný režim od nášho sponzora AVNM.

Mms 20180423 130742