17. septembra 2018

Druhá časť sezóny pre mladých zápasníkov začala v Prievidzi

Už tradične po prázdninách začína druhá polovica súťažnej sezóny pre mladých zápasníkov Corgoň Nitra turnajom v Prievidzi ktorý tak ako po minulé roky bol kvalitný po športovej tak aj po organizačnej stránke.

Foto Muller Pd

Už tradične po prázdninách začína druhá polovica súťažnej sezóny pre mladých zápasníkov Corgoň Nitra turnajom v Prievidzi ktorý tak ako po minulé roky bol kvalitný po športovej tak aj po organizačnej stránke. Na tohoročnom 46 ročníku medzinárodného turnaja mládeže a priateľstva vo voľnom štýle v Prievidzi sa zúčastnilo 156 pretekárov zo Srbska, Slovinska, Poľska, Maďarska, Ukrajiny, ČR a Slovenska.
V tejto silnej konkurencii sa presadili aj mladí Corgoni ktorí sa všetci umiestnili na bodovaných priečkach. Najlepší výsledok dosiahol ml. žiak Ivan Müller vo váhe do 38 kg ktorý získal prvé miesto, striebro v tej istej váhe získal Martin Rojko. St. žiaci Frederik Rác/75kg/ a Martin Dorna /100kg/ obsadili druhé miesto. Rovnako na druhom mieste v kategórii U23 ženy obsadila druhé miesto Simona Zámočíková /59kg/ keď nad jej sily bola fyzicky dobre vybavená Ukrajinská pretekárka. Nepopulárne štvrté miesta si odniesli domov st. žiaci Fabián Rác /75kg/, Marko Šipoš /85kg/ a ml. žiak Timotej Čičman /52kg/. V hodnotení družstiev skončili Corgoni na výbornom druhom mieste za domácim Baníkom a pred Ukrajinským Ľvovom.