15. augusta 2018

Medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska

Nitra bude etapovým mestom medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska, ktoré pokračujú v napredovaní po všetkých stránkach a po minuloročnom posune do kategórie UCI 2.1 a prijatí pozvania od piatich pro-kontinentálnych tímov sa tento ročník bude niesť ešte vo vyššej kvalite štartovej listiny.

Os2018 Banner Nitra 800X800

Nitra bude etapovým mestom medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska
Medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska pokračujú v napredovaní po všetkých stránkach a po minuloročnom posune do kategórie UCI 2.1 a prijatí pozvania od piatich pro-kontinentálnych tímov sa tento ročník bude niesť ešte vo vyššej kvalite štartovej listiny.  V poradí už 62. ročník sa bude konať od 12. do 16. septembra 2018 a Nitra bude aj tento rok hostiť dojazd 3. etapy ako aj štart 4. etapy. Cieľ štvrtej etapy v Nitre bude umiestnený na Štefánikovej ulici pred budovou VÚB banky.
Zavítajú k nám premiérovo dve družstvá kategórie UCI World Teams, ako Bora - hansgrohe a Quick-Step Floors. Spomedzi UCI Professional Continental tímov prijali opätovné pozvanie CCC Sprandi Polkowice a Gazprom - Rusvelo, čo svedčí o kvalite podujatia, na ktoré sa aj také kvalitné celky so skúsenosťami z Giro d'Italia chcú vrátiť. Navyše, dobré chýry o pretekoch Okolo Slovenska začuli aj vo Francúzsku a Holandsku, odkiaľ k nám prvý raz pricestujú tímy Cofidis, Solutions Crédits a Roompot - Nederlandse Loterij. Spomedzi talianskych družstiev sme dokonca museli vyberať a dohodli sme sa s Bardiani CSF. Vedenie CCC Sprandi sa vyslovilo, že s číslom 1 príde obhajovať víťazstvo z predchádzajúceho ročníka Slovinec Jan Tratnik. Sedem tímov z vysokých líg doplní najkvalitnejšia zostava tímov z kategórie UCI Continental. Prvý raz na našich cestách uvidíme britský ONE Pro Cycling, dánsky Riwal Ceramicspeed Cycling či Nórsky UNO-X Development Team.  Okrem nich vystužia štartovú listinu tímy z okolitých krajín, a to vždy po jednom, tom najkvalitnejšom. Český Elkov - Author, slovinská Adria Mobil, chorvátska Meridiana Kamen, rakúsky WSA Pushbikers, poľský Hurom, maďarský Pannon a tradične aj Synergy Baku. Samozrejme, na štarte nesmú chýbať domáce želiezka v ohni, a to Dukla Banská Bystrica a reprezentačný výber, ktorý bude pozostávať zo siedmich cyklistov všetkých klubových družstiev, ktorí počas celej sezóny preukážu dostatočnú výkonnosť. Záverečným dvadsiatym tímom bude Belgická reprezentácia do 23 rokov, ktorá sem pošle výber, s ktorým budú štartovať na MS v Innsbrucku. Ak všetkých dvadsať tímov postaví sedem pretekárov, pelotón by mal pozostávať zo 140 cyklistov.
62. ročník pretekov Okolo Slovenska (UCI 2.1) odštartuje 12. septembra 2018 úvodným prológom v Poprade. Hneď prvá  tatranská etapa s cieľom na Štrbskom Plese zamieša celkovým poradím. V druhej etape sa cyklisti presunú do tradičnej cyklistickej bašty, Dubnice nad Váhom, kde na pelotón čaká zaujímavý záver na ovále atletického štadióna. Z Dubnice sa preteky presunú do Nitry, ktorá bola jedným z etapových miest aj v poslednom ročníku a vyvrcholením bude šprintérsky záver 16.9. 2018 v Galante.

info: www.okoloslovenska.com