09. apríla 2018

Nitra privíta svetové hokejbalové talenty v rekordnom počte

Mesto Nitra v lete privíta mladé talenty z vyše 10 krajín sveta. Krajské
mesto sa stane dejiskom Majstrovstiev sveta juniorov v hokejbale pod záštitou Svetovej hokejbalovej federácie (WBHF). Hlavným partnerom MSJ je mesto Nitra, ktoré sa v roku 2018 zapojilo do projektu Európske mesto športu.

Banner Hokejbal

Počas jedného týždňa (25. júna až 1. júla) si na dvoch ihriskách Nitra Arény svoje sily zmerajú hokejbalové talenty z celého sveta. Do Nitry zavítajú mladí reprezentanti z Kanady, Ruska, USA, Slovenska, Česka a ďalších krajín. Jednotlivé reprezentačné výbery sa stretnú v kategóriách do 14, 16, 18 a 20 rokov. Okrem národných výberov sa sformuje aj tím Európy, ktorý bude pozostávať aj z hráčov, ktorí sa nezmestili do reprezentačných nominácií svojej krajiny.
Organizátorom podujatia je občianske združenie Nitrawa, ktoré má s podobnými
podujatiami bohaté skúsenosti. Šéf organizačného výboru Juraj Bubák verí, že Nitra ponúkne všetkým zúčastneným nezabudnuteľný týždeň. „Veľmi sa na tento šampionát tešíme a od momentu, kedy nám bol pridelený, tvrdo pracujeme na jeho organizácii. Prvýkrát sa budú majstrovstvá sveta konať až v štyroch vekových kategóriách v jednom termíne, na jednom mieste. Favoritmi sú tradičné hokejbalové veľmoci - Slovensko, Kanada, USA, Česko. Je to ale mládežnícky šampionát a tak môže prekvapiť ozaj každý,“ hovorí Juraj Bubák.
Program šampionátu bude poriadne nabitý, zápasy sa budú hrať po celý týždeň od rána do večera. „Pevne verím, že sa bude hrať pred početnou diváckou kulisou. Okrem atraktívnej fan zóny sa snažíme pripraviť zaujímavý sprievodný program, ktorý sa bude denne konať pred štadiónom. Už teraz máme dohodu s viacerými lokálnymi partnermi, ktorí budú reprezentovať to najlepšie z nášho regiónu,“ približuje Juraj Bubák.
Samotný šampionát nebude jedinou udalosťou, ktorá sa v Nitre počas júna a júla
uskutoční. V kalendári sa už dnes nachádza tradičný mládežnícky hokejbalový turnaj Nitrawa Cup – 12. ročník, Nitrianske kultúrne leto, Medzinárodný festival sakrálnej hudby, Pribinove a Cyrilo-metodské slávnosti, a ďalšie. „Sme radi, že hosťom zo zahraničia budeme môcť ukázať naše mesto a región v tom najlepšom svetle. Či už na úrovni športovej, kultúrnej, alebo trebárs gastronomickej,“ uzatvára Juraj Bubák s tým, že majstrovstvá budú mať aj dobročinný rozmer, detaily však organizátori prezradia neskôr, rovnako, ako aj meno ambasádora podujatia.