15. marca 2018

Oceňovanie najúspešnejších športovcov mesta Nitry za rok 2017

Dňa 15.3.2018 sa v Synagóge uskutočnil 28. ročník vyhodnocovania najúspešnejších športovcov mesta Nitry za rok 2017.

Pozrite si prehľad ocenených

Mesto Nitra Ocenovanie Sportovcov 2018 V3
Mesto Nitra Ocenovanie Sportovcov 2018 V32

V nitrianskej Synagóge sa uskutočnilo oceňovanie najlepších športovcov a kolektívov za rok 2017. „Chcel by som všetkým oceneným poďakovať, nakoľko všetci robia nášmu mestu dobré meno, či už doma alebo v zahraničí. Podpora športu zo strany mesta bude pokračovať aj naďalej - a tento rok bude výnimočná - nakoľko sme od vlády dostali 3 mil. eur na rekonštrukciu a výstavbu športovísk,“ uviedol na úvod oceňovania primátor Nitry Jozef Dvonč.

V seniorskej kategórii jednotlivcov po tretíkrát  zvíťazil  hokejbalista Stanislav Petrík, ktorý bol najlepším športovcom Nitry aj v r. 2013 a  2015. Ocenení  boli aj  kickboxer Cyril Pažitný, atlétka Daniela Ledecká, fitneska Elena Masaryková, futbalista Lukáš Hroššo, karatista Matej Homola, boxer Matúš Strnisko, volejbalista Marek Malina, kulturista  Martin Maňovský, hokejista Michal Krištof, florbalistka Monika Pintérová a silový trojbojár Peter Lincmaier.  

V tvrdej konkurencii juniorov zvíťazil atlét Daniel Danáč, ocenení tiež boli boxer Adam Vago, tenistka Bianca Behúlová, atlétka Emma Zapletalová, hokejista Erik Gubo, futbalista Marek Fábry,  zápasník Matúš Humay, moderná gymnastka Natália Majzlíková,  karatistka Nina Hlavačková, atlétka Simona Takácsová, plavec Tomáš Peciar a hádzanárka Zuzana Trepáčová.
V seniorských kolektívoch zvíťazil dvojnásobný majstrovský kolektív VKP Bystrina SPU Nitra, úspechy zaznamenali  aj atletické družstvo mužov  AC Stavbár,  Box Club Stavbár Nitra, HK Nitra a volejbalistky ZŠK UKF Nitra. V juniorských kolektívoch zaslúžene zvíťazili futbalisti  FC Nitra - U19, ktorí sú dvojnásobnými majstrami SR a výbornými výkonmi sa prezentovali i vo futbalovej lige majstrov. Ocenené tiež boli družstvá  Atletický klub ŠK ŠOG Nitra, Box Club Stavbár Nitra, HK Nitra a stolnotenisoví reprezentanti ŠK ŠOG NITRA.  Volejbalový tréner Marek Kardoš, hokejový kouč Karol Kolečáni a František Swiety, ktorý vychováva šikovných modelárov, boli ocenení v kategórii najlepších trénerov.  V kategórii technických športov a činností boli ocenení  Pavol Šlahor (športová kynológia), Peter Hřib  (modelárstvo),  Ladislav Učnay ( modelárstvo) a Vladimír Kothay (trial). V kategórii zdravotne postihnutých športovcov žali úspechy  moderné gymnastky Gizela Billíková a Laura Vanková.   Udelené boli i ceny za rozvoj a prínos v nitrianskom športe, ktoré dostali  Ivan Molnár a Peter Kmeť  za prínos v zápasení, Ján Frančák za rozvoj  tenisu, Jozef Chrenko v podpore  hokeja a Štefan Vaňo za propagáciu modelárstva.

Na oceňovaní športovcov sa tiež zúčastnili zástupca primátora Ján Vančo a poslanci MZ – Anton Kretter, Miroslav Tvrdoň, Marta Rácová, Miroslav Mikulášik, Štefan Klačko, Pavel Varga, Miloslav Hatala, Lívia Šumichrastová, Petra Ajdariová, Janka Buršáková a Peter Oremus.