21. máj 2018

Rodinná olympiáda ZŠ Kniežaťa Pribinu

Dňa 19.5.2018 sa v priestoroch ZŠ kniežaťa Pribinu v Nitre konal už 7.ročník Rodinnej olympiády, ktorej cieľom bolo poukázať na jednotu, spoluprácu, ale aj športové výkony rodičov, učiteľov a žiakov školy.

Rodinna Olympiada 4

Rodinná olympiáda začala zapálením olympijského ohňa a sľubom športovcov.
Potom účastníci súťažili v rôznych disciplínach, ako napr.: futbal, volejbal, stolný tenis, šach, preteky na chodúloch a káričkách. Na vnútornom dvore školy boli pripravené rôzne súťaže pre najmenšie deti ale aj maľovanie na tvár. V rámci Zdravej školy si deti pripravovali rôzne zeleninové chlebíky a s pomocou keramického krúžku si vytvorili darčeky z hliny. S veľkým záujmom sa stretla aj súťaž O najlepší mamičkin a oteckov koláčik, kde súťažilo 56 fantastických koláčov.
Pre naše mestské deti je atraktívna aj možnosť pochutnať si na vlastnoručne opečených špekačkách a čajoch z bylinkovej školskej záhrady. Na záver boli ocenení víťazi čokoládovými medailami a cenami od sponzorov a rodičovského združenia. Rozišli sme sa s pocitom príjemne prežitého sobotňajšieho dopoludnia a tešíme sa už na ďalší ročník.