26. februára 2018

Slovenská žiacka korfbalová liga

V nedeľu 4.3. sa v Nitre uskutoční tretí turnaj slovenskej korfbalovej ligy žiakov. Popri tradičných vekových kategóriách do 11, 13 a 16 rokov sa prvýkrát postavia na súťažné zápasy aj hráči do 10 rokov. Svoju premiéru zažijú po pol roku trénovania.

Korfbal Baner

V nedeľu 4.3. sa v Nitre uskutoční tretí turnaj slovenskej korfbalovej ligy žiakov. Popri tradičných vekových kategóriách do 11, 13 a 16 rokov sa prvýkrát postavia na súťažné zápasy aj hráči do 10 rokov. Svoju premiéru zažijú po pol roku trénovania. Okrem slovenskej ligy sa zúčastňujú nitrianske tímy do 13 a 15 rokov aj maďarskej najvyššej súťaže, kde reprezentujú náš klub a mesto.

Turnaj v Nitre sa bude súbežne prebiehať v hale na dvoch ihriskách a po 22 ligových stretnutiach odohrajú prípravný zápas výbery slovenskej korfbalovej reprezentácie do 15 a 17 rokov. Slovenská reprezentácia do 17 rokov nastúpi v júni v Holandsku proti najlepším korfbalistom svojej vekovej kategórie na Svetovom pohári. V oboch výberoch sú aj zástupcovia nitrianskeho tímu.

Príďte povzbudiť našich korfbalistov!

Korfbal Ziacka Liga