16. máj 2018

Športový deň detí

Mesto Nitra, ako európske mesto športu organizuje pri príležitosti dňa detí podujatie s rovnomenným názvom „Športový deň detí“. Tradične organizovaná akcia sa tento rok uskutoční na Svätoplukovom námestí v Nitre a jeho blízkom okolí. Už samotný názov prezrádza, že súčasťou budú aj športové aktivity pre deti a počas dňa sa predstavia viaceré športové kluby z Nitry.

Finals Dd

Mesto Nitra, ako európske mesto športu organizuje pri príležitosti dňa detí podujatie s rovnomenným názvom „Športový deň detí“. Tradične organizovaná akcia sa tento rok uskutoční na Svätoplukovom námestí v Nitre a jeho blízkom okolí. Už samotný názov prezrádza, že súčasťou budú aj športové aktivity pre deti a počas dňa sa predstavia viaceré športové kluby z Nitry. Okrem atrakcií si deti budú môcť skúsiť rôzne športy a disciplíny, ktoré im pripravia športové kluby. Je to aj príležitosť pre mládež nájsť si športovú činnosť, ktorá by im najviac vyhovovala a dozvedieť sa viac od tých najpovolanejších, trénerov a zástupcov športových klubov. Záujem bude určite vzbudzovať pripravovaný box pod holým nebom, kde sa proti sebe postavia boxeri z Nitry a Kroměříža, avizovaný je aj príchod Tomiho Kida Kovácsa. Účasť prisľúbili aj nitrianski hokejisti, volejbalisti, basketbalisti, florbalisti, futbalisti, zápasníci, atléti, karatisti, cyklisti, krasokorčuliari, tanečné športy, šachisti ale aj americký futbal či pole dance a gymnastika. V parčíku pri Divadle Andreja Bagara si detičky budú môcť vychutnať dve divadelné predstavenia, vyskúšať rôzne workshopy, zabaviť sa s klaunom Pepelem alebo nechať si pomaľovať tvár. Za absolvovanie desiatich disciplín získajú desať pečiatok, vďaka ktorým budú všetci súťaženiachtiví zapojení do žrebovania o krásne ceny. Podujatie organizuje Mesto Nitra v spolupráci s CVČ Štefánikova 63, s Mestskou políciou v Nitre a skautmi z 23.zboru Nitrawa. Športový deň detí podporili Nitrazdroj a.s. a Detský Babylon. Tešíme sa na Vás v piatok 1.6. na pešej zóne a Svätoplukovom námestí v Nitre.

Športové kluby, ktoré podujatie podporujú:  Box Club Stavbár; FC Nitra; HK Nitra; VK Bystrina SPU; BKM Junior SPU; Mládežnícky cyklistický klub Nitra; Karate klub Torashiro; Akadémia tanca; VIP fitness; TJ AC Nitra; Korfbalový klub Nitra; N Dance Company; Scorpioni; Klub športového aerobiku; Fatralandia; Nitra Knights; HK Nitra Kraso; MK Fénix; ŠK Katare Kachi; Dart club; ŠK Karate Farmex; Nitrianska šachová akadémia; ŠK pri ŠOG