15. januára 2018

Úspešné nitrianske gymnastky

Na medzinárodnej súťaži v modernej gymnastike – Vianočná Nitra 2017 excelovali v Mestskej hale na Klokočine najmä  nitrianske pretekárky, ktoré sa vo svetovej konkurencii nestratili.

Gymnastika

Na medzinárodnej súťaži v modernej gymnastike – Vianočná Nitra 2017 excelovali v Mestskej hale na Klokočine najmä  nitrianske pretekárky, ktoré sa vo svetovej konkurencii nestratili. Novinkou súťaže boli spoločné zostavy, ktoré patria v rámci gymnastiky medzi najnáročnejšie.
Medzi gymnastkami z Ruska, Nemecka, Bieloruska, Chorvátska, Poľska, Česka, Portugalska, Maďarska ale aj iných slovenských klubov obstáli športovkyne ŠK ŠOG Nitra na výbornú.
Xenia Kilianova skončila medzi seniorkami na druhom mieste, jej kolegyňa Alexandra Čechová bola tretia. V kategórii 2005-2006 zvíťazila Tereza Šillerová, v kategórii 2007-2008 obsadila Barbora Bokorová druhé miesto.
V kategórii 2009-2010 skončila druhá Naďa Mokráňová, bronzový stupienok patril Izabele Bartíkovej. Kategóriu ročník narodenia 2011 a mladšie pretekárky absolútne ovládli nitrianske gymnastky, prvá bola Laura Štefaňáková, na druhom mieste sa umiestnila Nela Poljačeková, tretia skončila Ráchel Redlová.
Podujatie podporilo i mesto Nitry, pretekárky i usporiadateľov prišiel pozdraviť i primátor Nitry Jozef Dvonč, riaditeľ športového gymnázia Jaroslav Maček a prezident Slovenského zväzu modernej gymnastiky Ján Novák, ktorí im  zaželali veľa úspechov v súťaži. 

Gymnastika