18. decembra 2018

Vianočná Nitra

Oddiel modernej gymnastiky pri Športovom gymnáziu v Nitre zorganizoval už 19-ty ročník medzinárodnej súťaže v modernej gymnastike Vianočná Nitra 2018. Tento rok sme privítali v mestskej hale na Klokočine 125 gymnastiek zo 17 klubov z deviatich krajín Európy

Vn1

Oddiel modernej gymnastiky pri Športovom gymnáziu v Nitre zorganizoval už 19-ty ročník medzinárodnej súťaže v modernej gymnastike Vianočná Nitra 2018. Tento rok sme privítali v mestskej hale na Klokočine 125 gymnastiek zo 17 klubov z deviatich krajín Európy (Nemecko, Slovinsko, Chorvátsko, Bielorusko, Ukrajina, Maďarsko, Poľsko, Česká republika). Zahraničným a slovenským delegáciám sa prihovoril prezident Slovenskej gymnastickej federácie Ing. Ján Novák a predseda športovej komisie Mesta Nitra JUDr. Oliver Pravda. Obaja páni si so záujmom pozreli vystúpenia junioriek a senioriek, ktoré boli súčasťou popoludňajšieho programu súťaže. Okrem týchto kategórií sa v celodennom programe prestriedali prípravky programu A a B r. 2010-2013, mladšie a staršie nádeje a dorastenky.
Najsilnejším momentom súťaže bola rozlúčka s našou seniorskou gymnastkou Alexandrou Čechovou. Saška, ktorá desať rokov aktívne reprezentovala klub ŠK ŠOG Nitra a bola členkou reprezentácie Slovenska, sa s publikom rozlúčila emotívnym gala vystúpením. Čechová bola  dlohoročne jedným z najstabilnejších pilierov slovenskej modernej gymnastiky. V začiatkoch ju trénovala Dagmar Bajová. V juniorskom veku sa dostala pod vedenie ruskej trénerky Ľubov Kilianovej, ktorá ju priviedla k niekoľkým titulom na Majstovstvách Slovenska a účasti na majstrovstvách Európy a majstrovstvách sveta.