26. októbra 2018

Žiaci základných a stredných škôl súťažili v stolnom tenise

Stolnotenisový klub Nitra 08 s finančnou podporou mesta Nitra – Európskeho mesta športu 2018, zorganizoval v stredu 24.októbra 2018 v poradí deviaty ročník stolnotenisového turnaja žiakov základných a stredných škôl.

Pingpong Titulok

Stolnotenisový klub Nitra 08 s finančnou podporou mesta Nitra – Európskeho mesta športu 2018, zorganizoval v stredu 24.októbra 2018 v poradí deviaty ročník stolnotenisového turnaja žiakov základných a stredných škôl. Mnohé známe tváre ale i niekoľkí novici si prišli zasúťažiť do telocvične Strednej odbornej školy potravinárskej na Cabajskej ulici. Tridsať žiakov bojovalo v dvoch hlavných kategóriách - registrovaní a neregistrovaní žiaci, svoju kategóriu mali aj neregistrované žiačky. V súťažných zápasoch na piatich stoloch sa opätovne po roku víťazom medzi registrovanými žiakmi stal hráč ŠOG Nitra Kristián Szolnoki, ktorý vo finále dominoval proti oddielovému spoluhráčovi Lukášovi Žákovi. V súboji o bronz domáci Viktor Lacko oplatil prehru zo skupiny ešte len deväťročnému Paľkovi Kokavcovi z ŠOG Nitra. V kategórii neregistrovaných hráčov sa z víťazstva tešil študent Piaristického gymnázia Tomáš Kiss, ktorý v napínavom päťsetovom finále porazil Miroslava Ištokoviča zo ZŠ Benkova. V súboji o bronz a zároveň v dueli žiakov zo ZŠ Golianovo zvíťazil Ľudovít Černý nad Filipom Trabalíkom v štyroch setoch. V turnaji dievčat triumfovala bez straty setu Kristína Zrubcová (Piaristické gymnázium), na druhom mieste sa umiestnila Libuša Vlčáková (Gymnázium Golianova) a bronz si vybojovala Andrea Stankovičová (ŠOŠ potravinárska Nitra). Všetci hráči umiestnení na stupni víťazov boli odmenení hodnotnými cenami i sladkosťami a aktívnym pohybom opäť strávili krásne popoludnie. Mnohými parádnymi výmenami i niekoľkými pozoruhodnými údermi viacerí hráči podporili dobrú náladu u prítomných divákov a vyčarili úsmev na tvárach povzbudzujúcim rodičom a trénerom. Všetci žiaci si dobre zašportovali v základných skupinách, tí najlepší si napokon po súbojoch v pavúkoch odniesli zaujímavé ceny a určite aj dobrý pocit z krásnej hry.

Výsledky:

Kategória registrovaní:
Štvrťfinále: K. Szolnoki (ŠOG Nitra) – Mich. Mrižo (ŠOG Nitra) 3:0, P. Kokavec (ŠOG Nitra) – J. Václav (Raksit Nitra) 3:1, V. Lacko (STK Nitra 08) – S. Ištokovič (Domino Nitra) 3:1, L. Žák (ŠOG Nitra) – M. Horečný (ŠOG Nitra) 3:0.
Semifinále: K. Szolnoki (ŠOG Nitra) – P. Kokavec (ŠOG Nitra) 3:1, L. Žák (ŠOG Nitra) – V. Lacko (STK Nitra 08) 3:0.
O 3.miesto: V. Lacko (STK Nitra 08) – P. Kokavec (ŠOG Nitra) 3:1.
Finále: K. Szolnoki (ŠOG Nitra) – L. Žák (ŠOG Nitra) 3:0.

Kategória neregistrovaní:
Semifinále: M. Ištokovič (ZŠ Benkova) – Ľ. Černý (ZŠ Golianovo) 3:0, T. Kiss (Piaristické gymnázium) – F. Trabalík (ZŠ Golianovo) 3:1.
O 3.miesto: Ľ. Černý (ZŠ Golianovo) – F. Trabalík (ZŠ Golianovo) 3:1.
Finále: F. Kiss (Piaristické gymnázium) - M. Ištokovič (ZŠ Benkova) 3:2.

Kategória dievčat:
1. Kristína Zrubcová (Piaristické gymnázium, Nitra), 2. Libuša Vlčáková (Gymnázium Golianova, Nitra), 3. Andrea Stankovičová (SOŠ potravinárska Nitra), 4. Sofia Hýroššová (SPŠ stavebná, Nitra).